اخبار و رویدادها

twentieth-congress-of-iranian-urological-association-300x160.jpg

آئین نامه‌ اجرای ارائه مقالات بیستمین کنگره اورولوژی ایران با توجه به اینکه تعداد قابل توجهی از ارائه نتایج کارهای تحقیقاتی همکاران در حوزه های مختلف اورولوژی در "بیستمین کنگره انجمن اورولوژی ایران" بصورت پوستر مدریتور (Poster Moderator) می باشد، لذا انتظار میرود همکاران عزیز نکات ذیل را که در نتایج داوری موثر می باشد رعایت فرمایند.

نحوه ارائه بصورت پوستر مدریتور (Poster Moderator): هر شخص برای ارائه مقاله خود می باید هم پوستر و هم اسلاید با ابعاد و مشخصات اعلام شده در زیر تهیه نماید. 2 ساعت قبل از زمان مشخص شده جهت ارائه، به محل نصب پوستر مراجعه کرد و پوستر خود را ثبت و سپس نصب نماید. پس از آن در زمان مشخص شده به سالن مربوطه مراجعه و ارائه خود را بصورت شفاهی انجام دهند. داوری و بررسی مقالات بر اساس پوستر طراحی شده و ارائه شفاهی می باشد.

 

نکته مهم: با توجه به اینکه داوری مقالات بر اساس کد مقاله صورت می گیرد، جهت سهولت در داوری و انتخاب مقالات برتر، کد مقاله خود را در بالای پوستر، گوشه سمت چپ  بصورت واضح و خوانا درج نمایید. در صورت عدم درج کد مقاله، مقاله فوق در داوری شرکت داده نخواهد شد.

 

الف) راهنمای تهیه‌ اسلاید: با توجه به محدوديت زماني جهت سخنراني 2 دقيقه زمان در نظر گرفته شده است.
کليه پرزنتيشن ها باید  بوسیله نرم افزار PowerPoint ٢٠١٠ و یا بالاتر اماده گردد.

 

ب) راهنمای تهیه‌ی پوسترها:

 

کلیه پوسترها باید بصورت انگلیسی آماده شود

پوسترها با توجه به ميزان  فضاي در نظر گرفته شده جهت ارائه، بايد بصورت عمودي و در ابعاد 50 در 70 سانتيمتر تهيه گردد و مطالب از حاشيه پوستر حداقل 2 سانتي متر فاصله داشته باشد.

استفاده از كل مقاله اصلي در قالب پوستر صحيح نيست بلكه لازم است با بهره گيري از امكانات نرم افزاري و ذوق و سليقه شخصي سعي شود حداقل متن در تركيب با حداكثر تصاوير، گرافيك ها، جداول و نمودارها ارائه گردد.

پوستر بايد داراي عنوان بوده که در بالاي پوستر نوشته شده و اندازه فونت آن بايد به گونه‌‌اي باشد که از فاصله حداقل 5 تا 6 متري به راحتي قابل خواندن باشد.

در زير عنوان، با يک شماره خط کوچکتر نام نويسنده يا نويسندگان و در خط زيرين آن نام دانشگاه يا موسسه محل انجام تحقيق نوشته مي‌شود.

از نوشتن مطالب زياد خودداري شود و در عوض سعي گردد از طرح، تصوير، اشکال و روشهاي ابداعي استفاده تا مطالب پرجاذبه و در مدت کوتاهي به خواننده منتقل شده تا هدف از ارائه مقاله به صورت پوستر تامين گردد.

اجزاي پوستر شامل عنوان، خلاصه مقاله، مقدمه، مواد و روش ها، يافته ها و بحث و نتيجه گيري خواهد بود که لازم است اصول مقاله نويسي در اين قسمت ها نيز رعايت شود.

عنوان: اين بخش شامل عنوان مقاله، نام نويسندگان و موسسه پژوهشي و شهر مربوطه خواهد بود. عنوان بايستي کوتاه و حتي الامکان تا حداکثر 10 کلمه باشد و کمک بسيار زيادي براي جذب بازديد کننده خواهد کرد. نام کوچک نويسندگان را هم ذکر کنيد. همچنين عنوان بايد از فاصله حداقل 5 يا 6 متري قابل خواندن باشد. براي نوشتن متن عنوان فونت‌هاي زير پيشنهاد مي گردد در عنوان مقاله، حروف با فونت اندازه 70-80 و خوانا به صورت Capitals ,Bold و با فونتهاي Verdana، Arial، Helvetica نوشته شوند. نام نويسندگان و موسسه پژوهشي که کار مربوطه در آن انجام شده با فونت اندازه 50-40 نوشته شود (از حروف بزرگ و کوچک استفاده شود).

تيتر مطالب همچون مقدمه و هدف، مواد و روش‌ها، يافته ها و بحث و نتيجه‌گيري با فونت 30-35 و با حروف بزرگ نوشته شود. شما مي‌توانيد از اعداد براي کمک به ترتيب رعايت مطالب استفاده کنيد.

خلاصه مقاله: دقيقا همان خلاصه مقاله‌ پذيرفته شده در همايش خواهد بود. متن شما بايد حداقل از فاصله‌ي 2 متري قابل خواندن باشد و حداقل فاصله‌ آن با حاشيه 2 سانتيمتر باشد. متن با فونت 18-24 و حروف بزرگ و کوچک نوشته شود و فاصله خطوط 1.5 باشند. فونت Arial براي نوشتن متن انگليسي استفاده گردد.

 مقدمه: سوالات پژوهشي و فرضيه موردنظر شما ميتواند به صورت جمله يا عبارات موردي بيان شود.

مواد و روش ها: در اين بخش جمعيت مورد مطالعه، حجم نمونه، نمونه‌گيري، مداخلات انجام شده، ابزار مورد استفاده، متغيرهاي اندازه‌ گيري شده و روش‌هاي تجزيه و تحليل اطلاعات مطرح مي‌شود.

يافته ها: دراين بخش پاسخ سوالات پژوهشي مطرح شده بيان مي شود. از مطرح کردن جزئيات ريز و غيرضروري بپرهيزيد.

بحث و نتيجه گيري: بسياري از افراد از اين بخش شروع به مطالعه مي‌کنند و پاراگراف آخر به عنوان بخش نتيجه گيري نقش مهمي در تصميم‌گيري افراد براي ادامه‌ي مطالعه خواهد داشت. قابل ذکر است که روش تحقيق نيز به صورت خلاصه ذکر شود.

جداول و نمودارها: تصاوير کمک زيادي به وضوح بيشتر مطلب خواهند کرد. به طور کلي در يک پوستر 20% متن 60% تصاوير گرافيکي و 20% فضاي خالي مطلوب است. فضاي خالي به برجسته کردن مطالب نوشتاري کمک زيادي خواهد کرد. ابعاد تصاوير نبايد از 12 در 18 سانتي متر کوچک تر باشند. يعني حداقل از  1.5 متري بايد قابل ديدن باشند.

 

ج) برنامه‌ی اجرای پوسترها:

 

1.     با توجه به تعداد زیاد مقالات، هر مقاله طبق برنامه‌ زمان ‌بندی مشخص تنها در یک نوبت از برنامه‌ کنگره امکان ارائه خواهد داشت.

2.     برای ارائه‌ مقاله خود و ثبت در کتابچه‌ نهایی کنگره، حتما باید در کنگره ثبت ‌نام کرده ‌باشید.

3.     کد مقاله و برنامه‌ زمانی ارائه‌ مقاله خود را پیش از کنگره و روی سایت پیدا کنید و آن را به ‌خاطر بسپارید.

4.     در روز مشخص‌ شده برای ارائه، از 2 ساعت قبل از زمان ارایه به محل‌ نصب پوسترها مراجعه شود. در روز مراجعه حتما کد(های) مقاله (های) خود را به همراه داشته ‌باشید.

5.     پوستر خود را حتما در محلی که برای شما مشخص می ‌شود  نصب کنید.


twentieth-congress-of-iranian-urological-association-300x160.jpg